Dovoz vozidel ze zahraničních zemí

Měsíční archív: Květen 2014

Německé autobazary

Dovoz vozidel ze zahraničí je v současné době velice oblíbenou záležitostí, díky které můžete pořídit opravdu kvalitní vozidlo a také ušetřit nějaké menší peníze.

Mezi oblíbené země, ze kterých je dovoz vozidel realizován, pak patří například Spojené státy americké, Francie, Itálie, Rakousko nebo právě Německo.

Rakousko a Německo patří zřejmě mezi nejoblíbenější země pro dovoz vozidel. Pokud se rozhodnete pro takový postup při koupi vozidla, tak máte na výběr ze dvou možností.

Můžete se samozřejmě vypravit do Německa na vlastní pěst anebo využít služeb společností, které se zabývají dovozem vozidel ze zahraničí. Takových společností je u nás poměrně veliké množství, přičemž se na ně můžete podívat na internetu, kde si můžete také přečíst nějaké recenze uživatelů a tak podobně.

Pokud využijete služeb těchto společností, tak v prvé řadě ušetříte samozřejmě čas a hlavně také nervy, které byste měli na úřadech, a to jak v České republice, tak také v zahraničí. Tyto společnosti totiž vyřídí všechno za vás a předají vám již hotové registrované vozidlo. K tomuto všemu budou samozřejmě potřebovat vaši plnou moc na vybrané úkony.

Pokud se rozhodnete vypravit do Německa na vlastní pěst, tak si v prvé řadě vyberte v nějakém autobazaru své vozidlo a zkontaktujte se s majitelem. Jakmile budete domluveni, můžete se vydat do Německa. Zde si budete muset vyřídit nějaké věci, abyste vůbec mohli vozidlo do České republiky dovést. Jedná se například o mezinárodní pojištění vozidla, dočasný technický průkaz a tak podobně.

Jakmile dovezete vozidlo do České republiky, tak musíte samozřejmě navštívit STK stanici a zaregistrovat vozidlo na příslušném úřadě.

Vložil Autobazary Německo | Štítek , , , , , | Zanechat komentář

Prověřene autobazary Německo

Autobazarů v Německu je opravdu veliké množství. Existují samozřejmě klasické online autobazary, jako jsou například mobile.de, automobile.de, webmobil24.de, webauto.de a tak podobně, ale také klasické kamenné autobazary.

Pojďme se tedy nyní podívat na nějaké klasické prověřené autobazary ve čtyřech oblíbených městech pro nákup ojetých vozidel. V prvé řadě se jedná o Berlín, tedy hlavní město Německa. Mezi velice oblíbené a prověřené autobazary zde patří například hamel-automobile.de, A-impex.de, mitte-automobile.de, autohaus-hagen.de a tak podobně.

Dalším oblíbeným městem jsou Drážďany, které jsou v tomto ohledu opravdu městem ideální, neboť se nacházejí přímo za hranicemi. Mezi oblíbené autobazary v Drážďanech patří například autohaus-dresden.de, autocenter-dresden.de, autoexportcenterdresden.de. Třetí oblíbenou destinací pro nákup vozidel je sídlo nejúspěšnějšího německého klubu Bayern, tedy Mnichov. Zde můžete navštívit oblíbené autobazary jako například saab-bauer.de, auto-aus-munchen.de, autohaus-holzmueller.de a tak podobně.

Posledním velice oblíbeným městem je Regensburg, který se také nachází jenom kousek za českými hranicemi. Mezi oblíbené autobazary zde patří například kfz-gradl.de, ac-auto.de, autohaus-west.de, auto-schindlbeck.de a tak dále. Autobazarů je v Německu zkrátka opravdu veliké množství a nutno říct, že kvalitních autobazarů.

Většinou se vám ani nestane, že by vám zde byly nabízeny vozidla v nějakém špatném technickém stavu a tak podobně. Je to dáno zejména tím, že Němci se o svá vozidla starají velice pečlivě a také německé vozovky jsou o něčem jiném, než vozovky v České nebo Slovenské republice.

Vložil Autobazary Německo | Štítek , , , | Zanechat komentář