Dovoz vozidel ze zahraničních zemí

ČSOB leasing autobazar

Pokud uvažujete nad koupí vozidla a nemáte zrovna veškeré finanční prostředky, tak si samozřejmě můžete pořídit vozidlo na leasing. Co to vlastně tedy leasing je? Jedná se vlastně o finanční produkt, pomocí kterého můžete financovat pořizování movitých věcí.

Tento produkt se v České republice objevil až po roce 1989, přičemž v současné době existuje několik druhů leasingu. Jedná se například operativní leasing, finanční leasing, kaptivní leasing, zpětný leasing a tak podobně. Leasingové společnosti nabízejí kromě tohoto samostatného produktu také další služby.

Jedná se například splátkový prodej, spotřebitelský úvěr a tak podobně. Tyto produkty jsou ale o něco dražší než finanční leasing, neboť pro leasingové společnosti představují vyšší riziko. Pojďme se nyní podívat na některé základní druhy leasingů. V prvé řadě je to tedy leasing finanční. Zde jde o to, že daný předmět je po celou dobu financování kupce ve vlastnictví leasingové společnosti.

Do rukou kupujícího přechází až po na konci leasingového období. Zajímavým typem je také zpětný leasing. V tomto případě majitel nějaké věci prodá objekt leasingové společnosti a začíná splácet. Na konci splátkového období přechází objekt opět do rukou původního vlastníka.

Tohoto se využívá v případech, kdy potřebujete klient rychle nějaký vyšší obnos a tak podobně. Dalším typem je leasing operativní, který se od leasingu finančního liší zejména tím, že i po splacení částky zůstává objekt ve vlastnictví leasingové společnosti.

Mezi poskytovatele leasingu v České republice patří například právě ČSOB, dále ŠkoFIN, SixtLease, Arval a další.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Autobazary na Moravě a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.