Dovoz vozidel ze zahraničních zemí

Jak dovézt auto z Německa

Dovoz vozidel z Německa je v současné době poměrně jednoduchou záležitostí, přičemž při takové koupi můžete ušetřiti poměrně veliké množství peněz.

Pokud se tedy rozhodujete, že budete kupovat nějaké nové vozidlo, tak se určitě mrkněte také na vozidla v Německa a popřemýšlejte o koupi v této zemi.

Hodně lidí v Německu se svých starších vozidel zbavuje, a to například z toho důvodu, že třeba do Berlína je vjezd vozidlem podmíněn tím, že nesmí být starší než deset roků.

Jak tedy postupovat při koupi vozidla v Německu? V prvé řadě se podívejte na nějaký větší inzertní německý server. Jedná se například o bazary jako autoscout24.de nebo mobile.de. S prodávajícím se pak domluvíte telefonicky na srazu a můžete vyrazit. Do České republiky není v současné době dovoz vozidel ničím podmíněn, takže je opravdu vhodná doba. Jedinou věcí je samozřejmě platnost technické kontroly, v Německu TUV.

Po koupi si musíte vyřídit mezinárodní pojištění se zelenou kartou, přičemž délka tohoto pojištění se pohybuje v délce devíti, patnácti nebo třiceti dnů. Cena se pak pohybuje od sedmdesáti do sto padesáti eur. Až budete mít vyřízené doklady a pojistku, tak zajedete na úřad, kde vám bude vystavena červená mezinárodní registrační značka, která stojí něco kolem šedesáti euro. Na základě tohoto vám pak bude dále vystavena samolepka na RZ a exportní technický průkaz.

To je zhruba všechno, čím se zabýváte v Německu. Po dovozu vozidla do České republiky musíte zajet na stanici STK. Poslední věcí je pak přihlásit vozidlo do provozu.

Komentáře jsou uzavřeny.