Dovoz vozidel ze zahraničních zemí

Přihlášení auta z Německa

Jestliže uvažujete nad koupí nějakého nového vozidla, tak jej můžete samozřejmě zakoupit v České republice nebo můžete popřemýšlet nad dovozem vozidla ze zahraničí. V tomto případě máte na výběr ze dvou možností.

Můžete využít služeb nějaké společnosti, která se dovozem vozidel ze zahraničí zabývá nebo si můžete zajet do zahraničí na vlastní pěst, přičemž můžete ušetřit nějaké peníze.

Velice oblíbenými zeměmi, ze kterých se dováží vozidla, jsou například Rakousko, Spojené státy americké, Itálie nebo právě Německa.

Právě německá vozidla jsou velice oblíbená, a to zejména díky jejich v drtivé většině případů výbornému technickému stavu. Je to dáno zejména tím, že německé silnice a dálnice jsou ve výborném stavu, takže se vozidlo při ježdění tak neopotřebovává jako například na našich silnicích. Dále jsou také Němci známí tím, že se o svoje vozidla starají opravdu velice dobře. Jak tedy postupovat při přihlášení vozidla dovezeného z Německa?

Jakmile vyřídíte všechny náležitosti v Německu, tak můžete vozidlo dovést. Vaše první cesta by měla vést na stanici STK, kde vozidlo bude provedena technická kontrola a kontrola emisí. Pokud vozidlo projde (což by samozřejmě mělo), tak si odtud odnesete protokol, se kterým musíte navštívit příslušný registrační úřad, kde vlastně přihlásíte vozidlo do provozu. Cena za toto se pohybuje zhruba kolem patnácti set korun.

Zhruba tři až čtyři týdny od podání vaší žádosti se můžete dostavit na odbor dopravy, kde konečně získáte českou registrační značku, za kterou zaplatíte zhruba osm set korun.

Komentáře jsou uzavřeny.